AMANDA

Chcem vám vyrozprávať jeden kratučký príbeh z môjho života. Pred niekoľkými rokmi, po chirurgickom zákroku, mi lekári povedali, že už nebudem mať deti. Nejaký čas po tom mi jedna moja sestrička v cirkvi radostne prorokovala, že okolo mňa sa bude motať veľké množstvo nádherných deťúreniec. Následne na to som sa vydala a zmenila som aj svoje zamestnanie.
No a teraz vám chcem potvrdiť, že dobrotivý Boh proroctvo naplnil a požehnal mi tak, že spolu s mojím manželom máme 6 krásnych detí. V priebehu niekoľkých rokov som si z pôrodnice niesla domov šesť nádherných novorodencov. Ostali tam opustené, lebo sa ich matky vzdali. A mne môj Boh požehnal, že som bola zavolaná, aby som si detičky prišla z pôrodnice vziať, aby som sa o ne s láskou starala dovtedy, pokiaľ im Boh pripraví a požehná túžiacu rodinu, ktorá im dá ten nádherný zabezpečený domov. Domov plný lásky, ktorá im pri narodení nebola daná. Dnes sú už naše deti, o ktoré sme sa spoločne s manželom starali, v Bratislave, iné so svojou slovenskou rodinou v Írsku, iné v Piešťanoch a tak rôzne. Pred niekoľkými dňami mi zvonil telefón. Bolo to neznáme číslo. „Prosím“, povedala som volajúcemu hlasu. „Pani Katka, hurá, ja som to. Tá a tá … ?!“ „Nepamätáte si ma už ?“, veselým hlasom sa pripomínal neznámy ženský hlas. „Ja som si osvojila maličkú Amandu a teraz sme tu spolu u vás za bránkou domu a chceli by sme vás vidieť a poďakovať sa vám“, ďalej hovoril hlas z telefónu. „Kde že ste?“ spýtala som sa pre istotu ešte raz. „Tu u vás za bránkou a čakáme že nám otvoríte“, radostne dopovedala zjavne veselá žena. Skoro mi telefón vypadol z ruky. Poviem vám, mala som väčšiu trému ako pred maturitami, či štátnicou. Narýchlo som sa upravila, povedala som manželovi, že Amanda ide k nám na návštevu a letela som im otvoriť. Za bránkou stála šťastná žena, ktorá za ruku držala krásnu princeznú. Amandu po troch rokoch. Amanda bola pekne oblečená a s usmiatými očkami skúmala moju tvár. Tú si už určite nemohla pamätať, ale moje opäť rozbúšené srdce určite áno. Po chvíľke vítania a skúmania môjho hlasu a mojej tváre mi ochotne vložila svoju jemnú malú rúčku do mojej a nechala sa viesť na slnkom zaliatu terasu. Boh nám požehnal krásny a radostný čas stretnutia a zdieľania sa. Bola som šťastná. Videla som šťastnú a veselú Amandu a radostnú a starostlivú jej novú mamičku. Bolo to nádherné!
Chcem vám všetkým povedať, že Boh je dobrý Boh! Preto vám píšem tento môj osobný príbeh. Zavolajte ho k sebe, úprimne a dôverne Mu povedzte o všetkých svojich radostiach, ťažkostiach aj túžbach. Povedzte Mu o všetkých tých zlých výrokoch iných osôb do vášho života. Povedzte Mu, že vy voláte a túžite iba po Jeho láske, ktorú nám dal vo svojom Synovi Ježišovi Kristovi. A Boh sa k vám prizná ako ku mne. Spoznáte Ho, ako som Ho spoznala aj ja. Zmenil život mne a mnohým ktorých poznám. Je natoľko mocný, že vie zmeniť život aj tebe.